Delta T Systems 12V Automatic Fan Control 600-DCT2-12 ol – 600-DCT2-12
MFG Number: DTS-600-DCT2-12  |  BOW Item: 397930
Shop Online — Ship to You or Pick Up In-Store
Fast Shipping — Order online now and get it delivered anywhere in the U.S.
Buy online now — choose your store, and we’ll reserve your order for pickup.
Availability: 8 in stock
Pickup Today (Same Day or Next Day):
  • Fort Lauderdale - 1 in stock
  • Pompano Beach - 2 in stock
  • Riviera Beach - 3 in stock
  • Stuart - 1 in stock
  • Sarasota - 1 in stock
BOAT OWNERS WAREHOUSE BOW FREE SHIPPING
Estimated delivery dates: May 19, 2026 - May 25, 2026
Advantages of the DCT2 Control System include:
  • Efficient automatic operation
  • Two speed manual control
  • Reduced noise
  • Reduced current draw
  • Small size
  • Maintenance free
  • Simple installation
  • Fire System Shutdown capability
  • Affordable
*(The 12 VDC version of the 600-DCT2 must run either 9″ fans or 4″ blowers only.)